Jak poprawić pozycję swojej strony

Dziś naszym gościem jest Patryk Wilk z aviato.pl i rozmawiamy o pozycjonowaniu. Dowiadujemy się jakie są najczęstsze błędy i jak szybko poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania. 

 

Jakie są najczęstsze pytania od klientów?

Większość klientów za bardzo nie ma pojęcia jak działa pozycjonowanie. Najczęstszym pytaniem jest: dlaczego nasza strona jest tak nisko w wynikach wyszukiwania?  Większość z nich w dużej mierze wychodzi z założenia, że skoro zapłaciła za stronę to z założenia musi być ona wysoko w wynikach wyszukiwania. Oczywiście tak nie jest.

Jeden z najbardziej uderzających przykładów budowania linków można znaleźć w Top Shopping Rebate Programs

Jak Pan uważa, jaki jest najczęstszy błąd przy projektowaniu stron?

Uważam, że największą bolączką jest brak wartościowej treści na stronie. Zawartość strony powinna być przygotowana pod kątem celów jakie postawił sobie klient. Sporo osób patrzy na wszystko pod względem wizualnym – aby wyglądało ładnie dla oka zapominając, że robot sieciowy musi mieć co indeksować.

Które elementy wg Pana najbardziej wpływają na pozycjonowanie?

Pozycja w wynikach wyszukiwania jest rezultatem wielu czynników i nie można wyróżnić jednej dominującej. Ważna jest jakość witryny którą mamy pozycjonować, czy jest ona zbudowana zgodnie z zaleceniami Google i czy posiada treści które są ukierunkowane na frazy na których nam zależy. Pamiętajmy, że każdy dąży do tego, aby jego witryna była wyżej w wynikach wyszukiwania i od naszych działań zależy jaka będzie pozycja na mecie tego wyścigu.

Czy łatwo jest pozycjonować nowo zarejestrowaną domenę?

Takie domeny są prawdziwym wyzwaniem dla osoby zajmującej się SEO. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Dużo zależy tutaj od fraz pod którymi ma występować pozycjonowanie, budżetu, konkurencji na rynku i efektu jaki chcemy uzyskać w danym czasie. Zupełnie inaczej należy pozycjonować stronę, która ma funkcjonować na lokalnym rynku a inaczej sklep internetowy.

Co Pan sądzi o firmach obiecujących natychmiastowe rezultaty?

Zazwyczaj te firmy kłamią lub zatajają ważne fakty przed klientami. Każda osoba znająca zasady działania wyszukiwarki internetowej wie, że rezultatów nie osiąga się  z dnia na dzień. Należy uważać na zakazane praktyki pozycjonerskie mogą one skutkować w długotrwałym procesie spadkiem w rankingu czy tkz. banem, który wiąże się z usunięciem wyszukiwarki.

Czy w krótkim czasie możliwe jest wejście do najlepszych pozycji w rankingu?

Dużo zależy od zadanej frazy. Jeżeli konkurencja jest mocna to nie jest możliwe natychmiastowe windowanie strony na topowe pozycje rankingu. Jednak można do osiągnąć w krótkim okresie o ile posiada się odpowiedni budżet. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele zaczynając na samych błędach w budowie strony a kończąc na braku wartościowego linkowania.

Dziękujemy za rozmowę

Dziękuję.

Dodaj komentarz

Bądź informowany o nowościach

Kampenie
Facebook

Prowadzenie profili firmowych

Audyty
stron

Audyty pod kątem pozycjonowania i UX

Grafika i reklama

Od projektu aż po druk